Karierni dan na UP PEF

27.05.2019

UP Pedagoška fakulteta in Karierni center UP organizirata Karierni dan za študente in diplomante:
• omogočena bo izmenjava informacij in mreženje,
• predstavljene bodo kompetence, ki jih zasledujejo delodajalci,
• v živo bodo potekali hitri razgovori z delodajalci in
• omogočeno bo fotografiranje za CV.

Karierni dan na UP PEF bo potekal v ponedeljek, 27. maja 2019, s pričetkom ob 13. uri. Izpolnjeno prijavnico za karierni dan je potrebno oddati do petka, 24. maja 2019, preko povezave https://www.1ka.si/a/212548.

_________________________________________________________________________

Za vse, ki se želite na hitrih zmenkih dobro predstaviti, ste vabljeni na delavnico ''Moj najboljši CV'', ki jo bo 6. maja 2019 ob 14.30 v predavalnici FM3 (pritličje UP PEF, Cankarjeva 5, Koper) izvedel dr. Dejan Hozjan, koordinator magistrskega študijskega programa Izobraževanje odraslih in razvoj kariere. Lahko se tudi oglasite na Kariernem centru UP na Čevljarski 27 v Kopru, kjer vam bomo pomagali izdelati sodoben CV.

Opis delavnice:
Vsak se prej ali slej sooči z dilemo, kako se ustrezno predstaviti bodočemu delodajalcu in napisati kvalitetno prijavo na razpisano delovno mesto. Kljub odličnim ocenam in številnim kompetencam, ki ste jih pridobili v času študija, vam le-to ne zagotavlja uspeha na razpisu, če se ne znate ustrezno predstaviti.  Zato vam želimo z delavnico pokazati način pisanja prijave in življenjepisa ter napake, ki se pri tem najpogosteje pojavljajo. Ker je namen delavnice pridobivanje čim več neposrednih izkušenj, lahko na delavnico prinesete tudi vašo prijavo ali življenjepis.

MeetUP 2024 okrepil povezanost Alumni UP skupnosti

V četrtek, 18. aprila 2024, se je v avli UP FAMNIT odvilo letno srečanje alumnov Univerze na Primorskem – Alumni MeetUP, ki ga je letos zaznamovala prva podelitv nagrad in priznanj Alumni UP.

Naša študentka Nataša Vidonis prejela Flajbanovo nagrado

V petek, 12. aprila 2024, so podelili nagrade za zamejske študentke in študente. Na prireditvi v Trstu se je zbralo številno občinstvo in sprva prisluhnilo predsedniku Slovenskega deželnega gospodarskega združenja Robertu Frandoliču, ki je poudaril, da so mladi aktivni in uspešni, zato se jim za prihodnost narodne skupnosti ni treba bati.

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.