Teden T4EU v Katovicah na Poljskem

datum: 12.07.2024

kategorija: Za študente

Šlezijska univerza v Katovicah vabi študente vseh partnerskih univerz zavezništva T4EU, da se od 21. do 25. oktkobra 2024 udeležijo Tedna T4EU v Katovicah na Poljskem. Tema dogodka bo diplomacija evropskih univerz.

Vsak študent se lahko udeleži enega predmeta, ki traja ves teden. Vsi predmeti bodo potekali v angleščini. V prijavi glede na svoje želje po vrstnem redu razvrstite tri predmete, ki bi se jih želeli udeležiti. Izbirate lahko med sedmimi predmeti:

1. English Communication Skills for STEM
  2. Negotiation Ninja: Skills for Business and Personal Triumphs
  3. Who, where, what, why, why not: understanding cultures in an incomprehensible world
  4. Individualized Education Program (IEP) for Students with Disabilities
  5. Gender Equality in Society. Legal Aspects
  6. Challenges and Choices of the Anthropocene Epoch
  7. Fundamentals of cybersecurity – transdisciplinary approach

Vsak predmet bo potekal tako v živo kot po spletu. V živo bo izveden med tednom T4EU, spletni del pa bo potekal pred tem tednom ali po njem. Natančnejše informacije bodo poslali izvajalci predmetov po zaključenem izbirnem postopku. Predmet boste uspešno opravili s preizkusom znanja in od Šlezijske univerze prejeli 3 ECTS.

Katovice_T4EU.jpg

KDO SE LAHKO PRIJAVI?

Na razpis se lahko prijavijo študenti UP, ki:

1. imajo status rednega ali izrednega študenta na dodiplomskih ali podiplomskih študijskih programih UP in
  2. ki v času dosedanjega študija na isti stopnji študija, v okviru katerega se udeležijo zadevne mobilnosti, še niso izkoristili 12 mesecev izmenjave v okviru programa Erasmus+.

Prijavo oddajte prek spletnega obrazcaRok za prijavo je 4. september 2024.

IZBIRNI POSTOPEK

Prejete prijave bo ocenila imenovana komisija za izbor študentov UP. Če bo število prijav presegalo število razpoložljivih mest, bo komisija ocenila razloge za udeležbo na mobilnosti:

• zakaj ste se odločili za obiskovanje študijskega predmeta v okviru Tedna T4EU,
  • kako bo to vplivalo na vaš akademski, poklicni in osebni razvoj,
  • kaj pričakujete od udeležbe na mobilnosti.

Kandidati bodo o izidu izbora obveščeni po e-pošti.

NEPOVRATNA SREDSTVA

Izbrani študenti bodo upravičeni do:

1. osnovnih nepovratnih sredstev Erasmus+: 79 € na dan (5 dni mobilnosti in 2 dni poti),
  2. dodatnih sredstev za študente z manj priložnostmi v višini 100 €,
  3. dodatnih sredstev za študente s posebnimi potrebami.

Kdo je upravičen do dodatnih sredstev, preverite v razpisu, ki je na voljo tukaj. Za izbrane študente bo organiziran avtobusni prevoz iz Kopra v Katovice.

PRIZNAVANJE OBVEZNOSTI

Pred začetkom mobilnosti študent, domača fakulteta in gostujoča institucija podpišejo tristranski študijski sporazum, s katerim uskladijo vsebine mobilnosti in postopek priznavanja v tujini pridobljenih učnih izidov.

VEČ INFORMACIJ

Vprašanja naslovite na .

11. jul. | Novice

Dobrodelna akcija pošiljanja razglednic srčnosti

Poletne počitnice so tu in z njimi priložnost, da ponovno podpremo dobrodelno akcijo Zavoda Rihtarjeva domačija, Alzheimerjev zemljevid srčnosti, in sicer tako, da v domove za starejše, na oddelke za demenco pošljemo razglednico srčnosti in z njo obogatimo vsakdan oseb z demenco.

8. jul. | Novice

Srečanje v okviru Erasmus+ projekta Promoting Learning Environments from Nursery to Primary Education

Med 24. in 28. 6. 2024 so se dr. Karmen Drljić, dr. Sanela Hudovernik, dr. Tina Štemberger in dr. Sonja Čotar Konrad udeležile srečanja v okviru Erasmus+ projekta Promoting Learning Environments from Nursery to Primary Education.

8. jul. | Novice

Študijski programi za izpopolnjevanje 2024/2025

Objavljena sta razpisa za študijska programa za izpopolnjevanje za naslednje študijsko leto. Rok za prijavo je 6. september 2024.