CVŽU UP PEF: Vpliv starševske vpletenosti v izobraževanje otrok na sodelovanje med šolo in starši

01.03.2021

Center za vseživljenjsko učenje UP PEF izvaja različna izobraževanja. V letošnjem letu smo, v Katalog ponudbe CVŽU UP PEF za študijsko leto 2020/21, vključili tudi izobraževanje »Vpliv starševske vpletenosti v izobraževanje otrok na sodelovanje med šolo in starši«.
____________________________________________________

Izvajalci: Martina Kovačič Kuzmić, viš. pred.; prof. dr. Jurka Lepičnik Vodopivec
Ciljna skupina: učitelji in strokovni delavci v OŠ
Termin: marec 2021
Trajanje: 2 pedagoški uri
Lokacija: na sedežu UP PEF ali preko ZOOM-a
Cena: brez kotizacije
Št. maks udeležencev: 50
Elektronska prijava: https://cutt.ly/bgj5EKU
Prijava: cvzu@pef.upr.si
____________________________________________________

Opis: Vsakdanje izkušnje vse bolj pritrjujejo domnevi, da je za uspešen vzgojno-izobraževalni proces bistvenega pomena partnersko sodelovanje staršev in šole. Kot pravi Epstein (2001) še ni dolgo nazaj, ko je bila ločnica med vzgojno-izobraževalnimi dolžnostmi staršev in učiteljev povsem jasna. Starši so bili odgovorni za vzgojo otrok doma, učitelji pa so bili zadolženi za njihovo izobraževanje v šoli. Danes je slika drugačna.
Tekom predavanja se bomo še posebej osredotočili na vprašanje, ali lahko starševsko vključevanje dojemamo tudi kot dejavnik socialne diferenciacije otrok. Hkrati bomo v razpravo vključili tudi vidik spoštovanja načel enakosti in pravičnosti v šoli, ki sta zapisana tudi v Beli knjige vzgoje in izobraževanja.
Starševsko vpletenost v izobraževanje otrok bomo tako osvetlili iz treh vidikov – pedagoškega, pravnega in kot potencialnega dejavnika neenakosti. Poleg izsledkov različnih raziskav, bomo v razpravo vključili tudi praktične primere, pravne okvire in relevantno sodno prakso na tem področju.
______________________________________________________

Katalog ponudbe CVŽU UP PEF 2020/2021: https://www.pef.upr.si/organiziranost_fakultete/centri/center_za_vsezivljenjsko_ucenje/predstavitev/

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.