CVŽU UP PEF: Opismenjevanje skozi risbo in glasove

22.01.2021

Center za vseživljenjsko učenje UP PEF izvaja različna izobraževanja. V letošnjem letu smo, v Katalog ponudbe CVŽU UP PEF za študijsko leto 2020/21, vključili tudi izobraževanje »Opismenjevanje skozi risbo in glasove«.

Izvajalci: doc. dr. Barbara Baloh; doc. dr. Eda Birsa
Ciljna skupina: vzgojitelji
Termin: 22. in 23. 1. 2021
Trajanje: 16 ur
Lokacija: izvedba na daljavo preko ZOOM-a
Cena na udeleženca: 95,00 EUR (VIZ) in 190,00 EUR (ostali) z DDV
Št. min udeležencev: 30
Elektronska prijava: https://cutt.ly/bgj5EKU
Prijava: cvzu@pef.upr.si
______________________________________________________

Opis: Likovne umetnosti in jezika se učimo na enak način, skozi proces vidnega zaznavanja in ustvarjanja ter branja in pisanja. Pri tem sta otroku v veliko oporo razviti vizualna pismenost in sposobnost vidnega razlikovanja, ki sta tesno povezani z razvojem pozornosti. V teh procesih se likovne in jezikovne dejavnosti vzajemno prepletajo in  dopolnjujejo. Otroku nudijo bogato učno okolje in kakovostne spodbude za likovni in jezikovni razvoj in ustvarjalnost. Skozi dejavnosti začetnega opismenjevanja (predopismenjevalne in opismenjevalne dejavnosti) bodo povezovani cilji predmetnih in kurikularnih področij jezika in likovne umetnosti. Udeleženci bodo usvojili didaktične pristope za spodbujanje začetnega opismenjevanja: vidno zaznavanja tudi v povezavi z analizo likovnih del na splošno, preko likovnih del umetnikov, grafomotoriko tudi v povezavi s pisnimi in likovnimi znaki (črte, različne vrste pisal, podlag..in eksperimentiranje z njimi), slušno zaznavanje in pripovedovanje. Predstavljena bodo teoretična izhodišča začetnega opismenjevanja, v slovenski praksi vse bolj uveljavljeno t.i. veččutno poučevanje, kar bo v nadaljevanju podkrepljeno s konkretnimi primeri povezovanja jezika in likovne umetnosti. Z udeleženci bomo izvedli praktične dejavnosti v povezavi z omenjeno tematiko, in sicer kot izkustveno učenje (praktično delo),  sodelovalno učenje, individualno delo za doseganje ciljev medpredmetnega povezovanja.
______________________________________________________

Katalog ponudbe CVŽU UP PEF 2020/2021: https://www.pef.upr.si/organiziranost_fakultete/centri/center_za_vsezivljenjsko_ucenje/predstavitev/

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.