CVŽU UP PEF: Plesne dejavnosti za najmlajše

Center za vseživljenjsko učenje UP PEF izvaja različna izobraževanja.
V letošnjem letu smo v Katalog ponudbe CVŽU UP PEF za študijsko leto 2020/21 vključili tudi izobraževanje »Plesne dejavnosti za najmlajše«.
____________________________________________________
Izvajalec: mag. Vid Lenard, pred.
Ciljna skupina: vzgojiteljice, učiteljice prve triade
Termin: 29. 10., 5. 11., 12. 11. in 19. 11. 2020
Trajanje: 16 ur (4 srečanja po 4 ure)
Rok prijave: 26. 10. 2020
Lokacija: na daljavo preko ZOOM-a
Cena na udeleženca: 110,00 EUR brez DDV
Št. min udeležencev: 30
Elektronska prijava: https://cutt.ly/bgj5EKU
Kontakt: cvzu@pef.upr.si
____________________________________________________
Opis: Ozavestiti gibanje in spodbujati otroke k izražanju ter učenju skozi gibanje. Udeleženci bodo ozavestili svoje telo in posledično prepoznali izrazne potenciale v otrocih, v igralnici in šoli bodo znali spodbuditi otroke k gibalnemu raziskovanju in učenju, razumeli bodo razliko med igro, gibanjem in plesom, tako da bodo sodelovali v razgovoru, gibalnem ustvarjanju in tako, da se bodo naučili pisati plesne priprave. ______________________________________________________
Katalog ponudbe CVŽU UP PEF 2020/2021: https://www.pef.upr.si/.../center_za.../predstavitev/

MeetUP 2024 okrepil povezanost Alumni UP skupnosti

V četrtek, 18. aprila 2024, se je v avli UP FAMNIT odvilo letno srečanje alumnov Univerze na Primorskem – Alumni MeetUP, ki ga je letos zaznamovala prva podelitv nagrad in priznanj Alumni UP.

Naša študentka Nataša Vidonis prejela Flajbanovo nagrado

V petek, 12. aprila 2024, so podelili nagrade za zamejske študentke in študente. Na prireditvi v Trstu se je zbralo številno občinstvo in sprva prisluhnilo predsedniku Slovenskega deželnega gospodarskega združenja Robertu Frandoliču, ki je poudaril, da so mladi aktivni in uspešni, zato se jim za prihodnost narodne skupnosti ni treba bati.

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.