Javni razpis za mlade raziskovalke in raziskovalce (Pedagoški inštitut)

datum: 23.03.2024

kategorija: Za študente

Na Pedagoškem inštitutu so 15. marca 2024 objavili Javni razpis za kandidatke in kandidate za mlade raziskovalke in mlade raziskovalce pri izbranih mentoricah in mentorjih v letu 2024.

Razpis aktualen za študente in študentke, ki zaključujejo magistrski študij na UP PEF, zato vas vljudno vabimo, da si ga preberete in prijavite.

Kandidatke oziroma kandidati za mlade raziskovalce prijavo z vsemi zahtevanimi prilogami oddajo po elektronski pošti na naslov tajnistvo@pei.si ali priporočeno po pošti na naslov Pedagoški inštitut, Gerbičeva 62, 1000 Ljubljana (pripis Razpis MR). Razpisna dokumentacija je v času javnega razpisa dosegljiva na spletni strani Pedagoškega inštituta. Zadnji rok za oddajo popolnih prijav na javni razpis je 15. april 2024.

Vse dodatne informacije v zvezi z javnim razpisom lahko interesenti dobijo prek elektronske pošte  vsak delavnik med 12. in 14. uro do zaključka javnega razpisa.

Kandidatke in kandidati, ki želijo podrobnejše informacije, se lahko po e-pošti obrnejo na mentorico in mentorja, in sicer:

• če vas zanima raziskovanje razlik pri branju/učenju s papirja in z zaslonov, na prof. dr. Igorja Ž. Žagarja (e-naslov: igor.zagar@guest.arnes.si);
  • če vas zanima raziskovanje odprtih vprašanj edukcijskih znanosti o evropeizaciji vsebin in procesov oblikovanja, izvajanja in evalvacije nacionalnih izobraževalnih politik, na dr. Urško Štremfel (e-naslov: urska.stremfel@pei.si);
  • in če vas zanima raziskovanje enakih možnosti kot temeljnega načela distribucije selektivnih družbenih položajev ter enega od temeljnih načel javnega šolanja v sodobnih družbah, na Mitja Sardoča (PhD) (e-naslov: mitja.sardoc@pei.si).

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).