Pomoč pri izvedbi Istrskega maratona

datum: 22.03.2024

kategorija: Za študente

Ponovno se bliža čas Istrskega maratona, zato vas z veseljem vabimo, da se nam ponovno pridružite in postanete del prostovoljne ekipe.

Istrski maraton povezuje štiri istrska mesta – Koper, Izolo, Piran in Ankaran. Je predvsem športni dogodek, a organizatorji si prizadevamo, da je vedno obarvan tudi turistično in trajnostno, saj promovira zdrav način življenja in preživljanja prostega časa v čistem in zdravem okolju, kar Istra nedvomno je.

Sedaj pa z novim zagonom in optimizmom pripravljamo Luka Koper 10. Istrski maraton z glavnim prizoriščem v Portorožu, 13. in 14. aprila 2024! Da bi prireditev potekala nemoteno, potrebujemo večje število prostovoljcev. Z velikim veseljem organizatorji vabijo vse študente, da se pridružijo in pobližje pridobijo edinstveno izkušnjo – sodelovanje na eni najbolj znanih tekaških prireditev v Sloveniji, z drugo najbolj množično udeležbo tekačev in z eno najbolj slikovitih prog daleč naokoli.

Prostovoljci lahko pripomorejo skozi različna opravila:

• skrb za varnost in usmerjanje tekačev na trasah Luka Koper Istrskega maratona (skrb za red na prireditvi, skladno z navodili vodstva varovanja, opozarjajo voznike o zaporah, jih preusmerjajo in svojega vodjo obveščajo o nenavadnih dogodkih na in ob progi, spodbujajo tekače na progah),
  • izvedba spremljevalnega programa (priprava nagrad, razglasitev rezultatov in delitev nagrad, varovanje otrok tekačev, glasbeno-navijaški nastopi ob progah, nadziranje dogajanja na prizoriščih),
  • priprava okrepčevalnic in vodnih postaj ob progah (deljenje pijače tekačem, priprava sadja in energetskih napitkov - priporoča se spretnost v serviranju okrepčil),
  • urejanje startno-ciljnega prostora (zahtevana je dobra fizična pripravljenost,  doslednost in pozitivna energija).
  • Vsak prostovoljec prejme: spominsko majico, prostovoljski paket z uporabnim promocijskim materialom ter vso potrebno opremo za opravljanje dela, potrdilo o sodelovanju in nepozabno doživetje!

Prijavnica je dostopna na spletni strani https://istrski-maraton.si/prostovoljci/.
Postanite del vesele in razgibane ekipe, ki skrbi in organizira enega izmed najbolj znanih slovenskih tekaških maratonov.

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).