Center za družine Mirenski grad vabi prostovoljce

datum: 04.10.2023

kategorija: Za študente

Študenti na praksi lahko spoznajo in se vključijo v obe spodaj opisani področji dela, lahko pa izberejo le eno. Obenem v času prakse spoznavajo tudi administrativno delo (postopke vpisa v programe, vodenje evidenc, pisanje poročil, vodenje dokumentov v skladu z varstvom osebnih podatkov ipd.). V obe področji se je vse leto mogoče vključiti tudi kot prostovoljci.

UČNA IN OSEBNA POMOČ ZA OSNOVNOŠOLCE IN SREDNJEŠOLCE

V program so vključeni otroci oziroma mladi s specifičnimi učnimi in vedenjskimi težavami, otroci priseljenih družin, osamljeni otroci, ki potrebujejo oporo in spodbudo pri učenju, srednješolci, ki se težje učijo in potrebujejo dodatno razlago snovi ter se učijo učinkovito organizirati svoje učenje ... Študenti spoznavajo delo z otroki in mladostniki iz družin v specifičnih situacijah in drugimi, ki potrebujejo spodbudo in oporo pri učenju ali rednem šolskem delu. Študenti se ob opori mentorja učijo nuditi pomoč pri učenju ter spoznavajo ustrezne rešitve za različne težave, s katerimi se soočajo otroci in mladostniki pri učenju ali nasploh. Obenem se učijo ustvarjati varno okolje, kjer se otroci oziroma mladi lahko učijo samostojnosti in odgovornosti, skrbi zase in za druge, krepijo svojo socialno mrežo, ustvarjalnost, delovne navade in socialne veščine.

Primerno za študente:

- Socialne pedagogike

- Inkluzivne pedagogike

- Pedagogike

- Razrednega pouka.

ucna_vabilo_prostovoljci2.jpg

KAJ ŠTUDENT PRIDOBI

Spozna različne metode učenja in didaktične pripomočke. Spozna različne metode za ustvarjanje spodbudnega učnega okolja. Spoznava razvojne in vedenjske značilnosti, razlike in potrebe učencev ter prepoznava učne zmožnosti in težave. Uči se prilagajati učno-vzgojne pristope glede na individualno, socialno, jezikovno in kulturno različnost učencev. Spoznava učne cilje pri različnih predmetih v posameznih razredih. Spozna različne metode dela s skupino in posameznikom. Uči se učinkovite komunikacije z otroki in odraslimi v timu ter nadgrajuje svoje znanje o socialnih interakcijah. Spozna strokovne dileme in se uči načrtovati ukrepe za njihovo uspešno reševanje in odpravljanje. Uči se vrednotiti lastno delo s pomočjo skupnih refleksij. Uči se timskega dela in strokovno raste. Razvija osebnostne lastnosti, ki so pomembne za učinkovito in uspešno opravljanje poklica v vzgoji in izobraževanju (odgovornost, komunikativnost, kreativnost, inovativnost, empatičnost, odprtost, vztrajnost). Spozna pomen interdisciplinarnosti strokovnega znanja. Spozna pomen vseživljenjskega izobraževanja.

 

 

VEČ INFORMACIJ

Eva Premrl Olivo

051 208 071