GDI: Delavnica finančne pismenosti: ekonomsko okolje in osebne finance

datum: 13.03.2023

kategorija: Za študente

Delavnica finančne pismenosti: ekonomsko okolje in osebne finance, ekonomsko okolje in pomembni dejavniki, ki vplivajo na finance posameznika - obvladovanje osebnih financ, zadolževanje posameznika, varčevanje in investiranje.

v okviru projekta Zelena, digitalna in vključujoča Univerza na Primorskem (GDI UP) v Alumni pisarni pripravljajo delavnico Finančna pismenost: ekonomsko okolje in osebne finance, ki je namenjena študentom in drugim odraslim, ki jih ta tematika zanima. Delavnica bo izvedena v slovenskem jeziku.

Dogodek je organiziran v sklopu Razvoja vsebin zelenega prehoda v okviru Centra znanosti UP, aktivnosti projekta Zelena, digitalna in vključujoča Univerza na Primorskem, ki obsega tri pilotne projekte, osredotočene na kurikularno prenovo visokošolskih strokovnih študijskih programov na UP z namenom podlage širše nacionalne reforme za zelen, odporen prehod v Družbo 5.0. Cilj pilotnih projektov je opremiti študente s kompetencami za zelen in digitalen prehod v Družbo 5.0.

Delavnico bodo izvedli predavatelji in predavateljica UP FM – prof. dr. Štefan Bojnec, izr. prof. dr. Igor Stubelj in izr. prof. dr. Suzana Laporšek.

• KDAJ? V četrtek, 23. 3. 2023, od 12. do 16. ure
  • KJE? V prostorih UP Fakultete za management, Izolska vrata 2, 6000 Koper (predavalnica INNOlab, pritličje).
  • PRIJAVAdo 19. 3. 2023 preko povezave > PRIJAVA!

Več si lahko preberete v VABILU.

GDI.png

Naša študentka Nataša Vidonis prejela Flajbanovo nagrado

V petek, 12. aprila 2024, so podelili nagrade za zamejske študentke in študente. Na prireditvi v Trstu se je zbralo številno občinstvo in sprva prisluhnilo predsedniku Slovenskega deželnega gospodarskega združenja Robertu Frandoliču, ki je poudaril, da so mladi aktivni in uspešni, zato se jim za prihodnost narodne skupnosti ni treba bati.

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.

Objava Liste kandidatov za redne volitve dekana UP PEF

Spoštovani, na podlagi šestega odstavka 17. člena Pravilnika o volitvah dekanov članic Univerze na Primorskem (št. 002-25/23, sprejet na 1. redni seji Senata Univerze na primorskem, ki je potekala 27. septembra 2023) je Volilna komisija za izvedbo rednih volitev dekana Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete na svoji 1. redni seji, ki je potekala 12. aprila 2024, potrdila Listo kandidatov za redne volitve dekana Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete.