Izobraževanje na daljavo v času pandemije – izzivi in priložnosti

datum: 28.09.2022

kategorija: Za študente

V petek, 23. septembra 2022, je na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem potekal mednarodni znanstveni sestanek z naslovom: »Izobraževanje na daljavo v času pandemije – izzivi in priložnosti«.

34 aktivnih udeležencev je predstavilo 27 znanstvenih prispevkov, pripravili so tudi dve plenarni predavanji. Ob tem je potekala tudi plenarna online razprava, v katero so se vključili slovenski študenti, ki študirajo na univerzah po evropskih državah.

Ni slučajno, da se je Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem v sodelovanju z Univerzo v Mariboru, Pedagoško fakulteto v Banjaluki (BIH) in Pedagoško fakulteto v Užicu ter Univerzo v Kragujevcu (Srbija),  lotila tega izziva  v okviru znanstvenega sestanka. Nove metode in tehnike, tehnologija in pristopi terjajo refleksijo in poglobljen pogled v to problematiko z edukacijskega vidika.  Poiskati je bilo potrebno odgovore na dileme in težave, ki očitno še niso za nami, saj se nakazujejo nove težave s širjenjem virusa.

18.mzs.JPG

Namen znanstvenega sestanka je bil spodbuditi in osvetliti izkušnje ter spoznanja na področju edukacije iz različnih držav, različnih sociokulturnih kontekstov, različnih predmetov ter različne percepcije od učiteljev, učencev, študentov, staršev in institucij. Nova spoznanja bodo udeleženci skušali prenesti tudi v sodobno šolo 21. stoletja, ki bo izkušnje poučevanja in učenja na daljavo vključila v inovativne procese edukacije v sodobnih hitro razvijajočih se družbah.

Prispevke so avtorji na znanstvenem sestanku predstavili po posameznih sekcijah, ki so bile definirane po izzivih proučevanja, v osnovnošolski, srednješolski ter visokošolski poučevalni izzivi kakor tudi po predmetnih področjih - od naravoslovnih predmetov, splošnih predmetov, glasbene ter telesne vzgoje.

_DSC3027.JPGUdeleženci so poudarili, da je sestanek potekal na visokem znanstven nivoju, hkrati sproščeno in odprto. Odprtosti bi se morali danes v času globalizma in vsiljene miselne korektnosti še posebej zavedati, da univerze zagotavljajo svoj prostor za resnico in svobodo misli, ob tem pa vsak znanstvenik izkazuje epistemsko skromnost in moralno držo.

Janez Drobnič, vodja programskega odbora

icon open book

Novice

23. apr. | Novice

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

23. apr. | Novice

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

22. apr. | Novice

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.

icon arrow more

Dogodki