Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno umetnostno vzgojo (SKUM)

Datum začetka: 18.08.2017
Rok za oddajo: 30.06.2022
Nosilec/ka: prof. dr. Bogdana Borota
Povzetek:

Ideja projekta je, da ima umetniška izkušnja velik pedagoški potencial. Namen projekta je razvijati povezave med vzgojno-izobraževalnimi zavodi, umetniki in kulturnimi ustanovami v smeri širitve inovativnih in odprtih učnih okolij, ki bodo spodbudno vplivala na dvig sporazumevalnih zmožnosti otrok in mladostnikov.

Osrednji vsebinski cilji projekta so usmerjeni na otroke, učence in dijake. V šolskih in za umetnost avtentičnih okoljih bodo spodbujeni k doživljanju in spoznavanju raznovrstnih umetniških praks ter izražanju v umetniških jezikih in preko njih. Vpeljani bodo v aktivne oblike umetniškega snovanja in v kulturno-umetniško dogajanje v ožjem okolju. Otroci/učenci, vzgojitelji/učitelji in umetniki bodo partnerji. Projekt SKUM je razvojni projekt, ki se izvaja do junija 2022. Sofinancirata ga Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Evropski socialni skladi. Konzorcij sestavlja 35 partnerjev: UP PEF (poslovodeči partner, UL AG, PI, ZRSS ter 29 vrtcev, osnovnih in srednjih šol. Pismo o sodelovanju je podpisalo preko sto profesionalnih kulturnih ustanov in umetnikov.

Seznam je na tej povezavi.
Povezava do uradne spletne strani SKUM

22. avg. | Novice

Drugi prijavni rok za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe

Od 21. do 27. avgusta 2024 je odprt drugi prijavni rok za oddajo prijave na še prosta vpisna mesta Razpisa za vpis na dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2024/2025.

14. avg. | Novice

Pridobili nov projekt RAČek

V okviru javnega razpisa »Razvoj računalniškega mišljenja z vključevanjem STEM kompletov v vrtcih in osnovnih šolah od 1. do 5. razreda« je UP PEF pridobila projekt za celovito transformacijo zelenega in digitalnega izobraževanja.

14. avg. | Novice

Ali lahko tipamo ozvezdja?

Kako približati razumevanje ozvezdja in planetov? S pomočjo delavnice Nočno nebo na dosegu rok, v okviru katere bodo udeleženci raziskovali posebno slikanico S prstki do zvezd, ki vsebuje različne tipne predloge in druge zanimive didaktične igre za lažje razumevanje najpomembnejših ozvezdij severnega neba.