Partnerstvo fakultet in šol v letih 2004 in 2005 (Razvijanje partnerstva med fakulteto, šolami in vrtci)

Datum začetka: 01.01.2004
Rok za oddajo: 15.09.2005
Povzetek:

banner-sseu_euflag.jpg

Št. pogodbe  3311-04-297004/02

V projektu smo razvili aktivno partnerstvo med fakulteto in vzgojno izobraževalnimi zavodi, ki  zagotavlja kakovostno začetno in nadaljevalno praktično usposabljanje diplomantov – strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju, podpira razvoj sistema stalnega strokovnega izpopolnjevanja kot oblike vseživljenjskega učenja strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju ter zagotavlja pretok novega znanja v prakso in skupno raziskovanje pedagoške prakse.

Izdelali smo:

model učne prakse kot del programa začetnega izobraževanja strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju, model sistematičnega uvajanja pripravnikov in začetnikov v pedagoškem poklicu v vzgojno-izobraževalno delo, modela izpopolnjevanja oziroma stalnega strokovnega izpopolnjevanja kot oblike vseživljenjskega učenja strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju, model skupnih raziskav pedagoške prakse in neposredni uporabi rezultatov.

Rezultate so sodelujoči partnerji predstavili na mednarodni konferenci in v znanstveni monografiji Razvijanje partnerstva med fakulteto, šolami in vrtci.

Projekt delno sofinancira Evropska Unija iz Evropskega socialnega sklada.

22. avg. | Novice

Drugi prijavni rok za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe

Od 21. do 27. avgusta 2024 je odprt drugi prijavni rok za oddajo prijave na še prosta vpisna mesta Razpisa za vpis na dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2024/2025.

14. avg. | Novice

Pridobili nov projekt RAČek

V okviru javnega razpisa »Razvoj računalniškega mišljenja z vključevanjem STEM kompletov v vrtcih in osnovnih šolah od 1. do 5. razreda« je UP PEF pridobila projekt za celovito transformacijo zelenega in digitalnega izobraževanja.

14. avg. | Novice

Ali lahko tipamo ozvezdja?

Kako približati razumevanje ozvezdja in planetov? S pomočjo delavnice Nočno nebo na dosegu rok, v okviru katere bodo udeleženci raziskovali posebno slikanico S prstki do zvezd, ki vsebuje različne tipne predloge in druge zanimive didaktične igre za lažje razumevanje najpomembnejših ozvezdij severnega neba.