Gibalne delavnice za predšolske otroke obalnih vrtcev

datum: 17.02.2024

V času zimskega izpitnega obdobja, od 22. januarja do 16. februarja 2024, so bile za otroke iz obalnih vrtcev v okviru predmetov Didaktika športne vzgoje in Gibalno–športne dejavnosti organizirane gibalne delavnice.

Zaposleni in študenti z dodiplomskega študijske programa Razredni pouk in Predšolska vzgoja so v novi PEF–telovadnici pripravili aktivnosti, ki so otroke navdušile in spodbudile k raziskovanju različnih gibalnih nalog. Pri tem je pomembno, da so aktivnosti za otroke zabavne, hkrati pa omogočajo tudi učenje novih spretnosti in razvoj gibalnih sposobnosti.

Gibalne_delavnice.jpg

Delavnice je obiskalo 98 otrok iz Vrtca pri OŠ Ivana Babiča Jagra Marezige, Vrtca Delfino Blu in Vrtca Mali mehurčki.

"Otroci in vzgojiteljice, v vaši družbi smo se imeli lepo," sporoča organizatorka delavnic, viš. predavateljica Giuliana Jelovčan.