XI. Mednarodna znanstvena konferenca Talent Education

Dne 16.10.2024 do 17.10.2024

Kraj: Zoom

Izr. prof. dr. Mojca Kukanja Gabrijelčič, vodja Centra ustvarjalnosti in nadarjenosti UP PEF, v sodelovanju z Mednarodnim inštitutom za izobraževanje nadarjenih (ITEI, MIB) in AxyLu Academics (ZDA) organizira XI. Mednarodno znanstveno konferenco »Talent Education«, ki bo spletno potekala 16. in 17. oktobra 2024.

Vabimo vas, da se nam pridružite s predstavitvijo in prispevkom, ki bo objavljen v zborniku. Osrednja tema konference bo posvečena prilagoditvam poučevanja in učenja pri rednem pouku, tako z vidika učne individualizacije in učne diferenciacije kot tudi z vidika didaktičnih metod.

Informacija za strokovne delavce v VIZ, ki lahko pridobijo potrdilo (za napredovanje)

Konferenca bo izvedena v skladu z novim Pravilnikom o napredovanju zaposlenih v VIZ, ki velja od 1. 9. 2023):

• za tiste, ki napredujete v okviru šole: 22. člen (dodatno strokovno delo v šoli) Č - za štiri točke (2) prva predstavitev samostojnega prispevka na mednarodnem kongresu ali konferenci z vsebinskim delom v obsegu vsaj 6 ur, z udeležbo najmanj tretjine aktivnih udeležencev iz vsaj treh tujih držav; vrednoti se izvedba enega prispevka na posameznem kongresu ali konferenci v trajanju najmanj 20 minut ter z objavo celotnega prispevka v zborniku kongresa ali konference s povzetkom v tujem jeziku).
  • za tiste, ki napredujete v okviru vrtca: 21. člen (dodatno delo v vrtcu) Č – za štiri točke (2) prva predstavitev samostojnega prispevka na mednarodnem kongresu ali konferenci z vsebinskim delom v obsegu vsaj 6 ur in z udeležbo najmanj tretjine aktivnih udeležencev iz vsaj treh tujih držav; vrednoti se izvedba enega prispevka na posameznem kongresu ali konferenci v trajanju najmanj 20 minut.

26. jul. | Novice

Izziv Centra za vseživljenjsko učenje UP PEF uspešno opravilo 47 pohodnikov

Vsako leto več uspešnih – letos izziv opravilo kar 47 pohodnikov

25. jul. | Novice

Predstavite se na ŠtartUP 2024

Po zelo uspešni drugi izvedbi ŠtartUP dogodka, se tudi letos veselimo novega druženja z vami in našimi študenti. Dobrodošlico vsem študentom tako ponovno organiziramo v soboto, 5. oktobra 2024, med 10. in 16. uro v Obmorskem parku Žusterna.

23. jul. | Novice

Pripovedovalska klop se je iz Kopra preselila v Zadlog

Skozi pripovedovanje kot enega najstarejših načinov tvorjenja skupnosti.