Erasmus študenti 2013/2014 (rok prijave do 22. februarja 2013)

11.02.2013

Razpis VŽU/Erasmus za mobilnost študentov v študijskem letu 2013/2014

Rok: 22.02.2013

Univerza na Primorskem objavlja nov razpis za mobilnost študentov v okviru programa Vseživljenjsko učenje Erasmus v študijskem letu 2013/2014, tako za namen študija v tujini, kot za praktično usposabljanje.

Študenti oddate prijave najkasneje do 22. februarja 2013.

POMEMBNO: Veljavne bodo prijave, ki jih bo UP PEF prejela do vključno 22. februarja 2013, ne glede na datum oddaje na pošto.V kolikor nameravate prijavo oddati zadnji dan v petek 22. februarja 2013, jo morate obvezno osebno dostavit v Službo za znanstveno-raziskovalno delo in mednarodno sodelovanje UP PEF. Enako velja za poštne pošiljke, ki jih Pošta Slovenije ne dostani v enem dnevu (npr. pošta iz tujine).

Več informacij je na voljo v samem razpisu.

Besedilo razpisa

Prijavnica

Seznam tujih institucij 2013/2014
NOVO: Obveščamo vas, da je St. Marys University College Belfast potrdila Erasmus bilateralni sporazum in odobrila 2 mesti za študijsko izmenjavo 2013/2014.

POJASNILO GLEDE PRIZNAVANJA PRAKSE
Obveščamo vas, da se študenti UP PEF, ki izpolnjujete pogoje, lahko prijavite na Razpis VŽU/Erasmus za namen opravljanja praktičnega usposabljanja, vendar ta oblika opravljanja pedagoške prakse ne bo priznana in jo boste morali vseeno opravljati tudi v Sloveniji.

Izjema so le študenti magistrskega študijskega programa 2. stopnje Izobraževanje odraslih in razvoj kariere, ki jim UP PEF lahko prizna opravljeno andragoško prakso v tujini.

INFORMATIVNI DAN ZA ERASMUS MOBILNOST
Vsi, ki bi se želeli prijaviti na razpis VŽU Erasmus 2013/2014, ste vljudno vabljeni, da se udeležite informativnega sestanka, ki bo potekal v ponedeljek, 18. februarja 2013, ob 11:30 v P3.

Predstavitev

Nekaj izkušenj študentov z Erasmus izmenjavo si lahko preberete na spletni strani UP Turistice:

Izkušnje študentov

19. sep. | Novice

Novinarska konferenca projekta Učilnica za življenje

Na novinarski konferenci projekta Učilnica za življenje, ki je potekala 19. septembra 2024 v Škocjanskem zatoku (Center za obiskovalce), so članice projektnega konzorcija iz Sončnega griča, Maja Vrčon, vodja izobraževanja, Manja Vrenko, projektna vodja, in Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem, raziskovalki in mentorici dr. Nataša Dolenc Orbanić in dr. Nastja Cotič, predstavile izobraževalni projekt Učilnica za življenje, ki je bil leta 2022 izbran (izmed 194 prijavljenih projektov s celotne Evrope) za večletno financiranje s strani Evropske pobude za podnebje - EUKI, ki deluje pod okriljem nemškega Zveznega ministrstva za okolje, varstvo narave in jedrsko varnost (BMU).

17. sep. | Novice

Srečanje mladinskih pisateljev Oko besede 2024 v Murski Soboti

Letošnjega srečanja slovenskih mladinskih pisateljev v Murski Soboti Oko besede, ki je potekalo od 12. do 14. septembra 2024 in na katerem se odvija podelitev ene največjih nagrad v slovenski mladinski književnosti, nagrade večernice, sta se udeležili izr. prof. dr. Janja Plazar in izr. prof. dr. Aksinja Kermauner s Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem.