Inovativne in prožne oblike poučevanja in učenja v pedagoških študijskih programih

Datum začetka: 31.03.2017
Rok za oddajo: 30.09.2018
Financer: Operacijo delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.
Povzetek:

S predlaganim projektom želimo usposobiti visokošolske učitelje, ki poučujejo na pedagoških študijskih programih na Univerzi na Primorskem (v nadaljevanju UP), za didaktično uporabo informacijsko-komunikacijske tehnologije (v nadaljevanju IKT). Na ta način bomo zasledovali predmet javnega razpisa, in sicer pridobivanje znanj o didaktični uporabi IKT v učnem procesu študentov - bodočih učiteljev.

Namen projekta, t. j. zagotoviti, da bodo študenti-bodoči učitelji imeli znanja o didaktični uporabi IKT, bomo uresničevali s pomočjo:

1. Analize o znanjih, kompetencah in veščinah didaktične uporabe IKT – z analizo želimo pridobiti vpogled v obstoječe stanje o uporabi IKT na pedagoških študijskih programih na UP ter ugotoviti, kako visokošolski učitelji in sodelavci ocenjujejo svojo kompetentnost za didaktično uporabo IKT;

2. Oblikovanja strokovnih podlag za didaktično uporabo IKT – na podlagi opravljene analize stanja bomo oblikovali strokovne podlage za didaktično uporabo IKT v učnem procesu, ki bodo vključevala pripravo interaktivnih e-gradiv, organiziranje pouka in podporo visokošolskim učiteljem in sodelavcem;

3. Priprave priporočil za opremljenost UP z IKT – na podlagi analize stanja in strokovnih podlag bo oblikovan nabor računalniške in programske opreme za ustrezno didaktično uporabo IKT v pedagoškem procesu;

4. Usposabljanja visokošolskih učiteljev in sodelavcev UP – s projektom želimo usposobiti visokošolske učitelje, ki poučujejo na pedagoških študijskih programih, za kakovostno didaktično uporabo IKT pri pouku;

5. Pilotne izvedbe poučevanja študentov - kompetence, ki jih bodo pridobili visokošolski učitelji v okviru usposabljanja o uporabi IKT pri pouku, bodo s pomočjo pilotne izvedbe poučevanja prenesli na različne skupine študentov.

Z izvedbo projekta bomo skušali usposobiti visokošolske učitelje in sodelavce ter študente-bodoče učitelje za didaktično uporabo IKT v pedagoškem procesu z namenom doseganja višje digitalne in bralne pismenosti učencev in dijakov.

Drugo:

Spletna stran evropske kohezijske politike v Sloveniji: www.eu-skladi.si

22. avg. | Novice

Drugi prijavni rok za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe

Od 21. do 27. avgusta 2024 je odprt drugi prijavni rok za oddajo prijave na še prosta vpisna mesta Razpisa za vpis na dodiplomske in enovite magistrske študijske programe v študijskem letu 2024/2025.

14. avg. | Novice

Pridobili nov projekt RAČek

V okviru javnega razpisa »Razvoj računalniškega mišljenja z vključevanjem STEM kompletov v vrtcih in osnovnih šolah od 1. do 5. razreda« je UP PEF pridobila projekt za celovito transformacijo zelenega in digitalnega izobraževanja.

14. avg. | Novice

Ali lahko tipamo ozvezdja?

Kako približati razumevanje ozvezdja in planetov? S pomočjo delavnice Nočno nebo na dosegu rok, v okviru katere bodo udeleženci raziskovali posebno slikanico S prstki do zvezd, ki vsebuje različne tipne predloge in druge zanimive didaktične igre za lažje razumevanje najpomembnejših ozvezdij severnega neba.