UP PEF obisk Zhejiang Univerze na Kitajskem

datum: 08.04.2024

Na povabilo prodekanje Pedagoške fakultete Zhejiang Univerze (ZJU) in profesorja Xuesong Zhaia sta prof. dr. Andreja Istenič in doktorska študentka Violeta Rosanda obiskali Zhejiang Univerzo v Huangzhou na Kitajskem.

Zhejiang univerza zaseda 44 mesto QS mednarodne lestvice najuglednejših univerz na svetu. UP PEF in Pedagoška Fakulteta Zhejiang Univerze sodelujeta v okviru internega raziskovalnega programa Post-digitalno učno okolje in izobraževalna tehnologija za inovativno učenje in karierne poti. Skupno raziskovanje poteka na področju uporabe umetne inteligence in robotov v izobraževanju.

Andreja_Istenic_Kitajska_1.jpg

Na delovnem obisku v obdobju od 15. do 31. marca 2024 je potekal ogled Centra ZJU za digitalizacijo šolstva v vzhodni Kitajski, obisk osnovne šole v Huangzhuou, Pudong Univerze v Šanghaju in Nanjing Normal univerze v Nanjingu.