Dr. Cotič predsednica Strokovnega sveta Zavoda RS za šolstvo

datum: 04.04.2024

Dekanja prof. dr. Mara Cotič je v mesecu marcu 2024 postala predsednica Strokovnega sveta Zavoda za šolstvo Republike Slovenije.

Strokovni svet Zavoda Republike Slovenije za šolstvo je strokovni in posvetovalni organ direktorja ter daje mnenja in predloge glede na organizacijo dela in pogojev za razvoj dejavnosti vzgoje in izobraževanja.

Strokovni svet Zavoda ima naslednje naloge: obravnava vprašanja s področja strokovnega dela Zavoda,  daje spodbude za višanje kakovosti vzgoje in izobraževanja,  daje mnenje k predlogu delovnega načrta,  daje mnenja in predloge glede organizacije dela in pogojev za razvoj dejavnosti vzgoje in izobraževanja,  obravnava poročila Zavoda o izvrševanju delovnega načrta ter daje mnenje k poročilu ter opravlja druge naloge, ki jih določajo splošni akti Zavoda.

Slika_M._Cotic.jpg