Gibalne delavnice razveselile tudi otroke s Škofij

datum: 03.04.2024

V torek, 26. marca 2024, so UP PEF obiskali otroci z "Zavoda pot je pot v srce" s Škofij. Svojo telovadnico na prostem so zamenjali z našo telovadnico.

V konkretni aktivnosti temeljnih gibanj so otroci spoznali plezalno steno, prožno ponjavo, polivalentne blazine in motoriko z žogo. Na poligonu, ki se je vil po celotni telovadnici, so utrjevali plazenje po polivalentnih blazinah, plezanje po letveniku in spust na trda tla po klopi, kotaljenje po klančini, plezanje po plezalni steni, plazenje pod oviro in hojo po ravnotežnih kamnih. Prava poslastica za oko in roko, so bile različne podaja, lovljenje žoge z obema rokama, vodenje žoge z obema rokama in tudi z nogo. S padalom pa se je skupno druženje s predavateljico Giuliano Jelovčan zaključilo.

»Hvala od srca, da ste nas tako pogostili z vsemi vajami,« so povedali otroci.

Otroci_iz_Zavoda_pot.jpg.