Hi-TEACH: a new trainer teaching framework in the post-covid era

Datum začetka: 01.06.2021
Rok za oddajo: 31.05.2023
Nosilna organizacija: UNIVERSITA CA\' FOSCARI VENEZIA
Sodelujoče organizacije:

UNIVERSITA POLITECNICA DELLE MARCHE, Italija
UNIVERSITA DEGLI STUDI DI SALERNO, Italija

CONFORM-CONSULENZA FORMAZIONE E MANAGEMENT SOCIETA  CONSORTILE A RESPONSABILITA LIMITATA, Italija

UNIVERSITAT ROVIRA I VIRGILI, Španija

FORMACION Y EDUCACION INTEGRAL, Španija

PANTEIO PANEPISTIMIO KOINONIKON KAI POLITIKON EPISTIMON, Grčija

UNIVERSITY OF PELOPONNESE, Grčija

PANEPISTIMIO PATRON, Grčija

UNIVERZA NA PRIMORSKEM UNIVERSITA DEL LITORALE, Slovenija

UNIVERZA V LJUBLJANI, Slovenija

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU, Poljska

Nosilec/ka: Erasmus +
Sodelavke/ci:

dr. Sonja Čotar Konrad, vodja projekta  na UP

Člani projekta na UP: dr. Tina Štemberger, dr. Andreja Klančar, dr. Stanko Pelc, dr. Igor Rižnar

Povzetek:

Izredne COVID razmere so doprinesle k temu, da so univerze v večjem delu sveta prenašale učne vsebine na splet, kar je spodbudilo največji poskus digitalizacije v zgodovini. Gre za izziv, ki bo močno vplival na akademsko skupnost prihodnosti, saj naj bi vključevanje digitalnih orodij v učenje in poučevanje na visokošolskem nivoju postala stalni del visokošolskega poučevanja. Kot odgovor na ta vprašanja se Hi – Teach projekt z vzpostavitvijo strateških partnerstev med visokošolskimi zavodi ter centri za usposabljanje za metodološke in tehnološke inovacije osredotoča na razvoj digitalnih in didaktičnih spretnosti visokošolskih učiteljev iz petih držav EU in desetih visokošolskih zavodov (IT, EL, ES, SI, PL). Cilj projekta je spodbuditi delovanje visokošolskega učitelja v smeri rabe digitalnih orodij za samostojno rabo visokotehnološke učne opreme tako, da v načrtovanje procesov učenja in poučevanja vključuje elemente igrifikacije (ang. game-based learning), poučevanja s pomočjo video vsebin (ang. movie education) in elemente vsebin virtualne realnosti.

Napovedujemo: Multiplikacijski dogodek projekta, 14.4.2023, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko (kliknite za več informacij).

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.

Objava Liste kandidatov za redne volitve dekana UP PEF

Spoštovani, na podlagi šestega odstavka 17. člena Pravilnika o volitvah dekanov članic Univerze na Primorskem (št. 002-25/23, sprejet na 1. redni seji Senata Univerze na primorskem, ki je potekala 27. septembra 2023) je Volilna komisija za izvedbo rednih volitev dekana Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete na svoji 1. redni seji, ki je potekala 12. aprila 2024, potrdila Listo kandidatov za redne volitve dekana Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete.

Dan odprih vrat privabil različne generacije

V četrtek, 11. aprila, smo pripravili dan odprtih vrat. Dopoldne so nas obiskali otroci treh vrtcev, ki so se preizkusili v naravoslovno-matematični delavnici, jezikovni delavnici in gibalni delavnici, ob koncu pa smo ob našem jubileju, 50 letnici, še malce praznovali. Z baloni, seveda.