Entrepreneurial Competences for School Leadership Teams - EC4SLT

Datum začetka: 03.11.2014
Rok za oddajo: 30.09.2016
Financer: Evropska komisija
Nosilna organizacija: edEUcation ltd (Velika Britanija)
Sodelujoče organizacije:

University of Jyväskylä (Finska), Bucharest University of Economic Studies (Romunija), Univerza na Primorskem, Pedagoška fakulteta (Slovenija) in evropsko združenje ravnateljev (European School Heads Association  - ESHA)

Nosilec/ka: School of Education, Communication and Language Sciences, Newcastle University, Velika Britanija. edEUcation ltd (Velika Britanija))
Povzetek:

Namen projekta:

-  izboljšati kakovost in učinkovitost vodenja osnovnih in srednjih šol s poudarkom na ustvarjalnosti, inovativnosti in podjetniških kompetencah,

-   identificirati ključne podjetniške kompetence s področja gospodarstva in jih prenesti na področje vodenja osnovnih in srednjih šol ter razviti modele usposabljanja ravnateljev s poudarkom na timih in večji avtonomiji.

Cilji projekta:

-  izboljšanje vodenja šol z upoštevanjem podjetniških kompetenc, kar ne pomeni »komercializacija« vodenja, pač pa odzivnost, prožnost, ustvarjalnost in inovativnost,

-   iskanje dobre prakse  v gospodarstvu in povezava z vodenjem osnovnih in srednjih šol,

-   pregled sistema vodenja v vključenih državah,

-  raziskovalno identificiranje dobre prakse in ovir v vodenju glede na: strateško razmišljanje in vizijo, oblikovanje timov in vodenje zaposlenih, komunikacijo in pogajalske spretnosti ter na finančne pogoje in njihovo optimizacijo,

-  razvoj pristopov raziskovanja prakse.

Naloge projekta:

-   izmenjava dobrih praks,

-   oblikovanje inovativnih pristopov v vodenju vzgojno-izobraževalnih institucij,

-   vzpostavitev sodelovalnih omrežij za izboljšavo vodenja,

-   spodbujanje kolegialnega učenja in istočasnega raziskovanja.

-   razvoj modela skupnega magistrskega programa študija za vodstvene kadre šol.

V okviru projekta želimo zasnovati odličnost vodenja šol. Do tega bi prišli v okviru ustvarjalnih delavnic, kjer bi glede na predstavitve najboljših praks in izkušenj v slovenskih izobraževalnih ustanovah ter upoštevanja izkušenj iz tujine prišli do nekaterih rešitev. V delavnicah bi sodelovali tako ravnatelji kot ostali strokovni delavci, ki jih to področje zanima, torej: ravnatelj/ica, pomočnik ravnatelja/ice, osebe, ki koordinirajo obšolske dejavnosti, svetovalni delavci ipd. – skupaj 6 oseb. V skupini bi na osnovi pogovora in refleksije najprej ugotovili značilnosti vodenja v VI ustanovi, nato pa bi poskušali izboljševali vodenje v VI ustanovi.

Delo bo potekalo v šolskem letu 2014/15 v obliki dveh delavnic, ki naj bi bili ena v aprilu in druga v maju (ali v maju in juniju), v dogovoru z VI. Predvidevamo, da bi posamezna delavnica trajala do dve šolski uri.

Povezava do spletne strani projekta

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.

Objava Liste kandidatov za redne volitve dekana UP PEF

Spoštovani, na podlagi šestega odstavka 17. člena Pravilnika o volitvah dekanov članic Univerze na Primorskem (št. 002-25/23, sprejet na 1. redni seji Senata Univerze na primorskem, ki je potekala 27. septembra 2023) je Volilna komisija za izvedbo rednih volitev dekana Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete na svoji 1. redni seji, ki je potekala 12. aprila 2024, potrdila Listo kandidatov za redne volitve dekana Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete.

Dan odprih vrat privabil različne generacije

V četrtek, 11. aprila, smo pripravili dan odprtih vrat. Dopoldne so nas obiskali otroci treh vrtcev, ki so se preizkusili v naravoslovno-matematični delavnici, jezikovni delavnici in gibalni delavnici, ob koncu pa smo ob našem jubileju, 50 letnici, še malce praznovali. Z baloni, seveda.