Enable Network of ICT Supported Learning for Disabled People

Financer: Evropska komisija
Nosilna organizacija: UP PEF
Sodelujoče organizacije:

Mreža ENABLE ima 16 partnerjev in med njimi 3 izven Evropske Unije.

Nosilec/ka: izr. prof. dr. Andreja Istenič Starčič
Drugi mejniki:

V projektu proučujemo kako informacijsko komunikacijska tehnologija (IKT) podpira vseživljenjsko učenje oseb s posebnimi potrebami, da bi premagali morebitne ovire in povečali možnosti.

Povzetek:

Pri socialnem vključevanju osebe s posebnimi potrebami premagujejo mnogo ovir pri dostopanju do izobraževanja in zaposlitve. Uporaba IKT pripomore pri premagovanju ovir. V okviru treh stopnej projekta partnerji ENABLE mreže proučujejo in zbirajo podatke o orodjih, tehnologijah, primerih dobre prakse ter jih v okviru evropskega portala posredujejo za končne uporabnike. Delovni paketi projketa vključujejo: zbiranje podatkov, organizacijo, evalvacijo in kategorizacijo podatkov Projektni produkti vključujejo:
•        Pregled stanja o uporabi IKT pri poučevanju in učenju oseb s posebnimi potrebami.
•        K uporabniku usmerjena baza podatkov, orodij in primerov dobre prakse namenjena   končnim uporabnikom in vzpostavljena ob podpori končnih uporabnikov.
•        E-izobraževanje za izobraževalce odraslih s posebnimi potrebami.
•        Načela in priporočila dobre prakse.
•        Metodologija za evalvacijo in kategorizacijo IKT orodij.
•        Priporočila za prihodnje raziskovanje.
•        Primerjalna analiza v 14 državah.
•        Dostopna spretna stran z orodji za poučevanje in učenje oseb s posebnimi potrebami.
•        Diseminacija rezultatov projekta na kakovostnih konferencah
•        Mednarodna konferenca (junij 2014 , shirley@techdis.ac.uk, JISC TechDis GB).

Prosimo vas za informacije na tem področju, orodja, ki bi jih vnesli v bazo podatkov in orodij, priporočila za izobraževanje in drugo. Prosim vzpostavite stik s slovenskimi partnerji.

Več informacije je na spletni strani:

Povezava na spletno stran projekta.

Mednarodna konferenca bo potekala junija 2014 v Yorku Velika Britanija. Kontaktna oseb je Shirley Evans shirley@techdis.ac.uk

The collaboration with overseas countries Australia and Korea will provide worldwide perspective. ENABLE project is operating with the support of the Lifelong Learning programme of the European Union.

Drugo:

Izvedba tega projekta je financirana s strani Evropske komisije. Vsebina publikacije (komunikacije) je izključno odgovornost avtorja in v nobenem primeru ne predstavlja stališč Evropske komisije.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.