Interaktivna določevalna orodja za šole: spoznavanje biotske pestrosti na čezmejnem območju SIIT

Tip projekta: Program čezmejnega sodelovanja Italija – Slovenija 2007-2013
Datum začetka: 01.10.2011
Rok za oddajo: 30.09.2014
Financer: Evropski sklad za regionalni razvoj in nacionalna sredstva
Nosilna organizacija: Evropski sklad za regionalni razvoj in nacionalna sredstva
Sodelujoče organizacije:

Univerza na Primorskem Pedagoška fakulteta, Prirodoslovni muzej Slovenije, Università degli Studi di Padova (UNIPD), Zavod RS za šolstvo (ZRSS), Občina Dolina – naravni deželni rezervat doline Glinščice, Ag. Regionale. per la Protezione dell’Ambiente del FVG (ARPA-FVG), Gruppo d'Azione Locale Veneto Orientale (VeGAL), Triglav National Park (TNP), Univerza V Novi Gorici  (UNG)

Nosilec/ka: Università degli Studi di Trieste, Dipartimento di Scienza della Vita (UNITS)
Povzetek:

Če hočemo raziskovati in razumeti pomen biotske pestrosti, moramo najprej prepoznati organizme, ki nas obkrožajo. Moramo jih poimenovati. Danes lahko s pomočjo informacijske tehnologije z lahkoto izvemo imena rastlin, živali in gliv. Projekt SiiT ponuja šolam in ljubiteljem narave interaktivne vodnike, ki so prilagojeni njihovim potrebam (npr. drevesa na šolskem vrtu ali v mestnem parku) in so uporabni v številnih učnih situacijah. Projekt SiiT je sofinanciranv okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev.

Več informaciji o projektu lahko dobite na spletni strani projekta SIIT

logo_SVRK_SLO.jpg

logo_C01b.jpg

MeetUP 2024 okrepil povezanost Alumni UP skupnosti

V četrtek, 18. aprila 2024, se je v avli UP FAMNIT odvilo letno srečanje alumnov Univerze na Primorskem – Alumni MeetUP, ki ga je letos zaznamovala prva podelitv nagrad in priznanj Alumni UP.

Naša študentka Nataša Vidonis prejela Flajbanovo nagrado

V petek, 12. aprila 2024, so podelili nagrade za zamejske študentke in študente. Na prireditvi v Trstu se je zbralo številno občinstvo in sprva prisluhnilo predsedniku Slovenskega deželnega gospodarskega združenja Robertu Frandoliču, ki je poudaril, da so mladi aktivni in uspešni, zato se jim za prihodnost narodne skupnosti ni treba bati.

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.