Začetek študijskega leta in sprejem 50. generacije bruck in brucev UP PEF

datum: 26.09.2024

Dragi bruci in študenti UP PEF,

skupaj z vami se veselimo začetka novega študijskega leta. Da bo čim bolj uspešen, objavljamo program za 1., 2. in 5. oktober 2024.

#Pozdrav bruck in brucev UP PEF (1. oktober 2024)
#PEF piknik (zaradi dežja 2. oktobra odpade - nov termin sporočimo v kratkem)
#ŠtartUP: športno-družabni dogodek za študente UP (5. oktober 2024)

Pozdrav bruck in brucev UP PEF

Predavanja, vaje in seminarji v okviru študija se za vse študente, tudi za bruce, pričnejo 1. oktobra 2024, tako, kot je objavljeno na urniku.

1. letniki na dodiplomskem študiju – redni študij

Vodstvo fakultete bo bruce vseh študijskih smeri pozdravilo v torek, 1. oktobra 2024, ob 8.30 v PEF veliki predavalnici (P11) (prizidek UP PEF, Cankarjeva 5, Koper - na dvorišču pred fakulteto vas bomo usmerjali v III. nadstropje).

Na dvorišču pred fakulteto (v primeru dežja v atriju) vam bo Študentski svet UP PEF postregel s kavo in rogljičkom.

Sledili bodo ločeni sprejemi po študijskih programih s predstojniki, ki bodo prav tako potekali v PEF veliki predavalnici (P11), in sicer po spodnjem razporedu:

• Predšolska vzgoja ob 9.00,
  • Pedagogika, Socialna pedagogika in Vizualne umetnosti in oblikovanje ob 10.30 in
  • Razredni pouk ob 12.00 (sprememba ure iz 13.00 na 12.00).

Bodite pozorni na urnik, saj se vam po oz. pred sprejemi po študijskih programih začnejo predavanja.

Predstojniki vašega študijskega programa vam bodo s sodelavci in predstavniki Študentskega sveta UP PEF in tutorji UP PEF posredovali vse osnovne informacije, ki vam bodo olajšale začetek novega poglavja v vašem življenju:

• Brucnik UP PEF (urniki, izpiti, tutorski sistem, koordinatorji, praksa,  …)
  • Dekliški in Fantovski pevski zbor UP PEF,
  • gledališka skupina PEFteater,
  • študentski časopis Novi PEFeron,
  • druge obštudijske dejavnosti (prostovoljci, promo skupina UP PEF …),
  • Erasmus in international days,
  • Šport UP,
  • Univerzitetna knjižnica (24/7),
  • Karierni center UP in Center za vseživljenjsko učenje UP PEF,
  • Alumni klub UP.

Uporabne povezave:

1. letniki na dodiplomskem in podiplomskem študiju – izredni študij
Visokošolski učitelji vam bodo v okviru prvih ur predavanj oz. vaj posredovali osnovne informacije o študiju (glejte na spletu objavljen urnik).

• V petek, 4. oktobra 2024, za študente vis. strok. štud. prog. Predšolska vzgoja v Novem mestu,
  • v soboto, 5.oktobra 2024, za študente vis. strok. štud. prog. Predšolska vzgoja v Kopru.

1. letniki na podiplomskem študiju – redni študij
Visokošolski učitelji in sodelavci vam bodo v okviru prve ure predavanj oz. vaj in seminarjev posredovali osnovne informacije o študiju (glejte na spletu objavljen urnik).

Ostali letniki na dodiplomskem in podiplomskem študiju
Predavanja, vaje in seminarje imate po urniku.

PEF piknik

Ob začetku študijskega leta za študente in zaposlene UP PEF ponovno organiziramo tradicionalni UP PEF piknik.

Ključne informacije

• Termin in lokacija: zaradi napovedanega dežja odpade (nov termin sporočimo v kratkem)
  • Kaj: brezplačna pijača, prigrizki, animacijski program in živa glasba.
  • Prevoz: brezplačen avtobusni prevoz do piknik prostora in nazaj.

Vstopnina in protokol
Vstopnina je “karkoli” oziroma vse, kar bo pripomoglo k boljši izvedbi piknika (npr. sok, pivo, čips, vino…itd).

Ob prihodu na piknik prostor se zglasite na info pultu, kjer boste oddali vašo “vstopnino” ter pokazali vašo študentsko izkaznico (ali potrdilo o vpisu), v zameno pa boste dobili štampiljko, s katero boste lahko koristili vse ugodnosti, ki jih piknik prinaša.

Vse kar bo prinešeno, bo dano v porabo in uporabo udeležencem piknika na samem dogodku.

Avtobusni prevoz
Organiziran bo brezplačni avtobusni prevoz iz Kopra (Oli burger) do piknik prostora in tudi nazaj. Vozni red s točnimi urami odhoda bomo objavili na FB in IG Študentskega sveta UP PEF nekoliko kasneje.

POZOR!

Opozarjamo, da je ob vsaki uri odhoda avtobusa na njem na voljo le 50 mest, zato se na piknik ne odpravite z zadnjim avtobusom, ampak čim prej, saj boste sicer morali na piknik priti s taksijem. Enako velja za avtobusne prevoze nazaj v Koper.

Upamo, da se vidimo v čim večjem številu.
Študentski svet UP PEF

PEF_piknik.JPG

ŠtartUP: športno-družabni dogodek za študente UP

Dogodek, poln športnih iger, druženja in spoznavanja v organizaciji Univerze na Primorskem. Predstavila se bodo tudi številna društva iz lokalnega okolja. Aktivnosti, ki so jih pripravile fakultete UP nas bodo zabavale vse do poznega popoldneva.

Na dogodku bodo študenti spoznali široko paleto dejavnosti, ki jih ponujajo lokalna društva, zavodi, organizacije in podjetja. Poleg tega bo to odlična priložnost za sklepanje novih poznanstev in prijetno druženje ob začetku študijskega leta.

Registracija
Ob prihodu se udeleženci registrirate s pomočjo QR kode, kjer vsak prejme začasen tatoo in zbirni kartonček za žige. Določeno število zbranih žigov na stojnicah prinese manjše promocijsko darilo. Bruci in brucke boste prejeli tudi posebno majico z grafiko OpenUP.

Prehrana in trajnostna naravnanost
Za prijavljene študente bosta zagotovljena kosilo in kava. Dogodek pa je trajnostno naravnan, zato vas prosimo, da s seboj prinesete steklenice za vodo (flaške) ter lončke za kavo in posode za kosilo. Na lokaciji bodo na voljo pitniki Rižanskega vodovoda, po potrebi pa lahko ob koncu dogodka kosilo odnesete s seboj, če bo hrana ostala.

StartUP_2024.png