Gostujoča razstava »Moje mesto skozi moje digitalne oči«

datum: 17.07.2024

Do začetka novega šolskega leta 2024/2025 bodo hodnik, ki vodi na mladinski oddelek Knjižnice Brežice, bogatili izdelki otrok Vrtca Mavrica Brežice, ki so nastali v okviru projekta B-Rin.

Izdelki otrok iz skupin Brkci in Mehurčki, ki obiskujejo Vrtec Mavrica Brežice, so rezultat dela in ustvarjalnih aktivnosti predšolskih otrok, starih pet in šest let, ter njihovih mentorjev v okviru projekta B-Rin, ki poteka pod okriljem UP PEF.

Posebna pustolovščina se je začela s sprehodom skozi mesto Brežice, kjer je vsak otrok posnel eno fotografijo pokrajine, znamenitosti, predmeta, rastline ali živali – tistega, kar jih je v danem trenutku najbolj nagovorilo. Te fotografije so nato razvili v bližnjem foto studiu, kar je otroke naučilo, kako digitalne naprave lahko izmenjujejo podatke, če so med seboj povezane. Po vrnitvi v vrtec so otroci prejeli svoje fotografije in jih z ogljem v svinčniku skušali čim bolj podobno upodobiti na risalni list.