Obisk delegacije UP PEF na državni univerzi v Namibiji

datum: 16.02.2024

V tednu med 5. in 9. februarjem 2024 so prof. dr. Silva Bratož, izr. prof. dr. Tomaž Grušovnik in mag. Maja Bratuš Vidmar obiskali partnersko institucijo v Namibiji (University of Namibia - UNAM).

Gre za prvo tovrstno sodelovanje med univerzama v okviru Erasmus+ KA171 in za sploh prvo sodelovanje z Namibijo in UP PEF. V okviru obiska se je delegacija srečala tako z vodstvom Pedagoške fakultete na UNAM kot tudi s službo za mednarodno sodelovanje. Prisostvovali so predavanju na univerzi ter se seznanili z šolskim sistemom v Namibiji. V okviru obiska so obiskali lokalni vrtec in osnovno šolo St. Andrew. Na sestankih so postavili smernice prihodnjega sodelovanja, ki vključujejo tako skupne publikacije, možnost sodelovanja na virtualni predavanjih ter obiska študentov in zaposlenih na UP PEF.

Namibija_univerza_2.jpg

Veselimo se uspešnega sodelovanja!