20th International Conference »Mate Demarin Days«- Diversity and Interdisciplinarity in Education

datum: 21.04.2023

Na Univerzi v Puli, Fakulteti za odgoj i obrazovanje, s katero UP PEF že vrsto let tesno sodeluje, so 20. - 21. 4. 23 potekali 20. dnevi Mate Demarine, tj. tradicionalna mednarodna konferenca v organizaciji, ki predstavlja pomembno stičišče raziskovalcev vzgoje in izobraževanja v mediteranskem prostoru.

Letos se je konference z desetimi prispevki udeležilo 11 visokošolskih učiteljev: dr. Nastja Cotič, dr. Sonja Čotar Konrad, dr. Nataša Dolenc Orbanić, dr. Karmen Drljić, dr. Sanela Hudovernik, dr. Jurka Lepičnik Vodopivec, dr. Sonja Rutar, dr. Blaž Simčič, dr. Tina Štemberger, dr. Marina Volk in dr. Tadeja Volmut. Pridružili sta se jim tudi študentki UP PEF, Sara Marinič in Veronika Valič. Visokošolski učitelji in študentki so uspešno predstavili rezultate raziskav, ki so del uresničevanja ciljev temeljnih projektov kot tudi pomembna spoznanja posameznih drugih raziskav. Odmevno udeležbo na 20. dnevih Mate Demarine v Puli so visokošolski učitelji združili tudi z mednarodnim povezovanjem in z udeleženci zastavili skupne cilje za nadaljnje sodelovanje v visokošolskem prostoru.

20th_International_Conference___Mate_Demarin_Days__-_.jpg