Pedagoška fakulteta prejela zeleno zastavo

datum: 13.09.2022

V torek, 30. avgusta 2022, je v sklopu programa Ekošola v Termah Čatež potekala Konferenca koordinatorjev za osnovne šole, srednje šole in fakultete 2022/2023.

Eko__ola___ole_2022_418_foto-Barbara_Reya.JPG

Na njej je Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem kot prva članica te univerze prejela zeleno zastavo, mednarodni znak izpolnjevanja kriterijev programa Ekošola. Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti otrok, učencev, dijakov ter študentov o trajnostnem razvoju v sklopu njihovega vzgojno-izobraževalnega procesa ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše.

Eko__ola___ole_2022_420_foto-Barbara_Reya.JPG

V imenu fakultete so jo prevzeli člani UP PEF ekoodbora dr. Nastja Cotič, dr. Nataša dr. Dolenc Orbanič, asis. Matija Jenko in predsednica ŠS UP PEF Maja Humski.

Eko__ola___ole_2022_414_foto-Barbara_Reya.JPG