Odprtje novih prostorov Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota

datum: 26.08.2022

V Murski Soboti so slavnostno odprli nove prostore Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota, ki so povsem prilagojeni osebam z okvaro vida.

Gre večinoma za opremljenost s kontrastnimi vizualnimi informacijami za osebe s slabovidnostjo ter s taktilnimi za osebe s slepoto. Društvo bi lahko postalo vzorčen primer dobre prakse na področju zagotavljanja enakih možnosti v dostopnosti okolja za osebe z okvaro vida v Sloveniji. Pri prilagoditvah je poleg drugih strokovnjakov sodelovala tudi izr. prof. dr. Aksinja Kermauner s Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem. Dogodku je prisostvovalo okrog 150 oseb z okvaro vida, njihovi spremljevalci, družinski člani, strokovni sodelavci in nenazadnje številni pomembni partnerji iz okolja, s katerimi društvo sodeluje vrsto let.

trak.jpg

Avtor fotografije: Fotolens.si Aleš Cipot s.p.