Soba pobega za otroke z okvaro vida

datum: 24.08.2022

Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije je zadnji teden v juniju za slepe in slabovidne osnovnošolce, srednješolce ter njihove sorojence organizirala tradicionalni tabor Bomo zmogli? Bomo, ja!, katerega se je letos udeležilo 29 otrok.

Zelo pestro dogajanje so še dodatno popestrile študentke magistrskega študija Inkluzivne pedagogike Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem Breda Košir, Petra Mraz in Jelena Simić, ki so za otroke pripravile čisto pravo sobo pobega. Dogodivščina se je začela s pravljico o Alici v čudežni deželi, ki so jo otroci pozorno poslušali, saj je bila polno namigov za uspešno razrešitev nalog. Vsi so se ob reševanju nalog zabavali, na koncu pa se za nagrado posladkali z bonboni.

Organizatorka Nastja Žlajpah se v imenu Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije študentkam Bredi, Petri in Jeleni iskreno zahvaljuje za odlično izvedeno delavnico!

soba_pobega_1.jpg

Avtorica fotografij: Nastja Žlajpah