Razstava študentov VUO ob 1500. obletnici mesta Koper

Dne 10.10.2024 do 17.10.2024

Kraj: Koper

Dan pred novinarsko konferenco o restavratorskem podvigu slike Beneškega renesančnega slikarja Vittoria Carpaccia, ki je preživel del svojega življenja v Kopru, bo v Pokrajinskem muzeju Koper od 10. do 17. oktobra 2024 postavljena na ogled razstava z naslovom Umetniška intervencija - Podoba in simbol, ki so jo pripravili študenti študijskega programa Vizualne umetnosti in oblikovanje z Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete pod mentorstvom dr. Tilna Žbone.

VUO.png

8. okt. | Novice

Erasmus+ mobilnost v Singapurju

Prof. dr. Silva Bratož je v okviru programa mobilnosti v septembru predavala na Pedagoški fakulteti univerze Nanyang Technological University v Singapurju, ki se uvršča med vodilne univerze v Aziji in svetu.

7. okt. | Novice

Uvodno srečanje konzorcija v okviru projekta MARiNKA

V sredo, 25. septembra 2024, je na UP FAMNIT potekalo prvo srečanje konzorcija v okviru projekta MARiNKA (Mladostniki s temeljnimi znAnji RIN so KreAtorji prihodnosti).

4. okt. | Novice

V jubilejnem letu Pedagoška fakulteta v Kopru s kar dvema nagrajenkama

Ljubljana, 4. oktober 2024 - Večer pred svetovnim dnevom učiteljev je v Cankarjevem domu potekala podelitev najvišjih državnih nagrad na področju šolstva. Odbor za podeljevanje nagrad Republike Slovenije je letos podelil 11 nagrad. Priznanje za izjemne dosežke na področju visokega šolstva sta prejeli tudi prof. dr. Silva Bratož in izr. prof. dr. Vanja Riccarda Kiswarday z UP PEF.