Novinarska konferenca projekta Učilnica za življenje

Dne: 19.09.2024

Kraj: Koper

Društvo Sončni grič in Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem vabita na novinarsko konferenco projekta Učilnica za življenje. Novinarska konferenca bo v četrtek, 19. septembra 2024, ob 9.30 v Naravnem rezervatu Škocjanski zatok (Center za obiskovalce, Sermin 50, 6000 Koper).

Na novinarski konferenci vam bomo predstavili izobraževalni projekt Učilnica za življenje, ki je bil leta 2022 izbran (izmed 194 prijavljenih projektov s celotne Evrope) za večletno financiranje s strani Evropske pobude za podnebje – EUKI, ki deluje pod okriljem nemškega Zveznega ministrstva za okolje, varstvo narave in jedrsko varnost (BMU). Učilnica za življenje je projekt širšega javnega interesa, saj bo posredno dosegel generacije mladih, ki se bodo soočale s posledicami podnebnih sprememb. Učilnica za življenje se ukvarja in raziskuje učinkovito učenje za trajnost, akcijo in sodelovalne pristope k učenju ter sistemsko spremembo politike izobraževanja in usposabljanja v Sloveniji in EU. Projekt Učilnica za življenje je poseben in inovativen zato, ker v javni šolski sistem prenaša znanja ekovasi, tranzicijskih gibanj, okoljskih nevladnih organizacij in skupnostnih iniciativ. V okviru projektnih aktivnosti pa letos, drugo leto zapored, organiziramo tudi Mednarodno konferenco o ekosocialnem izobraževanju, ki se bo zgodila v zadnjem tednu tega meseca. Gostje konference bodo priznani strokovnjaki, kot na primer svetovno znan raziskovalec in pisatelj dr. Daniel Christian Wahl.

Mednarodna_konferenca_o_ekosocialnem_izobra__evanju.png

Sam projekt in rezultate projekta vam bodo podrobneje predstavile članice projektnega konzorcija iz Sončnega griča, Maja Vrčon, vodja izobraževanja, Manja Vrenko, projektna vodja, in Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem, raziskovalki in mentorici dr. Nataša Dolenc Orbanić in dr. Nastja Cotič. Z nami bo tudi vodja izobraževalnih dejavnosti v Škocjanskem zatoku biologinja Bojana Lipej, ki bo predstavila delavnico, ki se bo zgodila v okviru druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju.

Prosimo, da vašo udeležbo na novinarski konferenci potrdite na email juhu@ucilnica.eu ali na telefonsko številko 068 655 956 (Polona Fonda).

U__ilnica_za___ivljenje.JPG

26. sep. | Novice

Začetek študijskega leta in sprejem 50. generacije bruck in brucev UP PEF

Dragi bruci in študenti UP PEF, skupaj z vami se veselimo začetka novega študijskega leta. Da bo čim bolj uspešen, objavljamo program za 1., 2. in 5. oktober 2024.

24. sep. | Novice

Zapolnitev vpisnih mest na dodiplomskih in podiplomskih študijskih programih

Od srede, 25. septembra 2024, do vključno četrtka, 26. septembra 2024, do 10. ure, imajo kandidati v okviru razpisov za vpis v študijskem letu 2024/2025 še možnost prijave za vpis na dodiplomske, magistrske in doktorske študijske programe Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem (UP PEF).