Nočno nebo na dosegu rok

Dne: 06.09.2024

Kraj: Koper

Izvajalka: dr. Janja Plazar
Ciljna skupina: odrasli in otroci vseh starosti (8. leta naprej so lahko sami), slepi, slabovidni in polnočutni
Št. udeležencev: 30-40
Termin: 6. september 2024 ob 17.00
Trajanje: 2 šolski uri
Lokacija: UP PEF, Predavalnica P5, Cankarjeva 5, Koper
Cena na udeleženca: 20,00 EUR + DDV
Prijava: cvzu@pef.upr.si ali spletni obrazec

Cilji programa/vsebina:

Na delavnici bomo spoznavali najbolj znana ozvezdja severnega neba, in sicer s pomočjo tipanke, kjer bomo ozvezdja tipali, spoznavali različne tipe zvezd in njihove svetilnosti ter s pomočjo makete razložiti pojem ozvezdja. S pomočjo demonstracijske škatle si bomo poskušali tudi predstavljati, kako je z razdaljami zvezd v ozvezdjih. Ob tem bomo spoznali zgodbe o nastankih imen posameznih ozvezdij.

Ostala izobraževanja in delavnice iz Kataloga CVŽU UP PEF 2024/2025

• Kažipoti primernega komuniciranja v vzgojno-izobraževalnem okolju (september 2024)
  • Tečaj uporabe pametnega telefona za začetnike (oktober 2024)
  • Zdravi ljudje so temelj zdravih odnosov in srečnega okolja (november 2024)
  • Naravoslovno-matematične delavnice (november-april, vsak drugi teden)​

• Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju (26.-27. 9. 2024)
  • XI. mednarodna znanstvena konferenca Talent Education (16.-17. 10. 2024)
  • 20. Znanstvena konferenca Proučevanje preteklosti, razumevanje sedanjosti, oblikovanje prihodnosti vzgoje in izobraževanja (22. 11. 2024)
  • Programi profesionalnega usposabljanja
  • Študijski programi za izpopolnjevanje

CV__U_katalog.jpg

14. avg. | Novice

Ali lahko tipamo ozvezdja?

Kako približati razumevanje ozvezdja in planetov? S pomočjo delavnice Nočno nebo na dosegu rok, v okviru katere bodo udeleženci raziskovali posebno slikanico S prstki do zvezd, ki vsebuje različne tipne predloge in druge zanimive didaktične igre za lažje razumevanje najpomembnejših ozvezdij severnega neba.

29. jul. | Novice

Suverena zgodba Erica Pibernika, študenta vizualnih umetnosti in oblikovanja

Eric Pibernik, študent na našem študijskem programu VUO - Vizualne umetnosti in oblikovanje UP PEF, se je rodil brez rok, a s svojo umetnostjo dokazuje, da so omejitve v naših glavah "Umetnost mi pomeni svobodo, igro, neko odtavanje v svoj svet, kjer te nihče ne preganja in delaš kar želiš. Poleg tega pa seveda sprostitev in mir," je dejal za portal Maribor24.si.

26. jul. | Novice

Izziv Centra za vseživljenjsko učenje UP PEF uspešno opravilo 47 pohodnikov