Simpozij L’irradiazione del veneziano nell’alto Adriatico

Dne: 10.05.2024

Kraj: Koper

UP PEF kot ednina institucija izven Italije od leta 2023 sodeluje pri projektu Veneto. Alto Adriatico (VALTA).

Vodilna partnerica je prestižna raziskovalna ustanova Società Filologica Friulana “Graziadio Isaia Ascoli” iz Vidma, sodelujoče partnerice so Univerza Ca' Foscari (Benetke), Univerza v Torinu (L'Istituto dell'Atlante Linguistico Italiano) in Univerza v Vidmu.

Predstavnica naše fakultete in odgovorna oseba mednarodnega partnerja je prof. dr. Suzana Todorović, ki v petek, 10. maja 2024, v okviru projekta organizira simpozij L’irradiazione del veneziano nell’alto Adriatico.

simpozij.jpg

14. maj. | Novice

Zaključek naravoslovnih in matematičnih delavnic

Tudi v šolskem letu 2023/2024 so na UP PEF potekale naravoslovne in matematične delavnice za otroke od 1. do 3. razreda.

13. maj. | Novice

Obisk študentov predšolske vzgoje z Dunaja

V okviru Erasmus+ projekta DivA, katerega glavni namen je oblikovati model sodelovanja med visokošolskimi institucijami iz različnih držav, na osnovi katerega bodo partnerji lahko usposabljali učitelje za poučevanje v večjezičnih in večkulturnih okoljih, je Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem gostila študenta Pädagogische Hochschule Wien iz Avstrije.

10. maj. | Novice

Študentka Nika Šardi prejemnica priznanja

Nika Šardi je prejemnica bronasto priznanje za uspeh na tekmovanju za Mednarodni matematični kenguru.