Umetnost in znanost: možnosti medpredmetnega povezovanja umetniških in tehničnih vsebin v formalnem in neformalnem izobraževanju

Dne: 09.05.2024

Kraj: Koper

Živimo v svetu, ki se na dnevni ravni spreminja pod vplivom novih inovacij na področju tehnologije. Za nadaljnji razvoj človeštva je pomembno, da nove kompetence čim prej usvojimo, sam razvoj pa naj gre v smer, ki bo dajal prednosti vsemu človeštvu.

V četrtek, 9. maja 2024, bo ob 16. uri v predavalnici P5 na UP PEF na povabilo dr. Irine Lešnik, asistZavod za kulturo Delavski dom Trbovlje predstavil projekt Robot Theater, v okviru katerega se raziskuje možnosti uporabe didaktičnih robotov v šolskih predstavah.

Na predstavitvi se bo študentom pokazalo, kako se lahko nova znanja usvaja prek medpredmetnega povezovanja umetniškega ustvarjanja in spretnosti v rokovanju z novimi tehnologijami. Sledila bo praktična predstavitev nekaterih didaktičnih robotov in metod dela z njimi. Vse robotke bodo lahko študenti in drugi udeleženci preizkusili tudi sami.

14. maj. | Novice

Zaključek naravoslovnih in matematičnih delavnic

Tudi v šolskem letu 2023/2024 so na UP PEF potekale naravoslovne in matematične delavnice za otroke od 1. do 3. razreda.

13. maj. | Novice

Obisk študentov predšolske vzgoje z Dunaja

V okviru Erasmus+ projekta DivA, katerega glavni namen je oblikovati model sodelovanja med visokošolskimi institucijami iz različnih držav, na osnovi katerega bodo partnerji lahko usposabljali učitelje za poučevanje v večjezičnih in večkulturnih okoljih, je Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem gostila študenta Pädagogische Hochschule Wien iz Avstrije.

10. maj. | Novice

Študentka Nika Šardi prejemnica priznanja

Nika Šardi je prejemnica bronasto priznanje za uspeh na tekmovanju za Mednarodni matematični kenguru.