TOP UP: Otrokove pravice v vrtcu

Dne: 01.03.2023

Kraj: Koper

V okviru Tedna odprtih predavalnic (TOP UP) bo v sredo 1. marca 2023, ob 11:00 uri, potekalo predavanje z naslovom Otrokove pravice v vrtcu. Zbirno mesto bo v atriju UP PEF.

Namen predmeta Otrokove pravice v vrtcu je približati študentom zelo široko področje človekovih pravic, kamor spada tudi pravica do izobrazbe ter pomembnost vloge vrtca v procesu opolnomočenja otrok o človekovih pravicah, s poudarkom na otrokovih pravicah, spoštovanja le-teh in spoštovanja človekovih pravic drugih.

Pravica do izobrazbe predstavlja temelje za uresničevanje drugih temeljnih človekovih pravic. Izobrazba je namreč sredstvo preko katere se lahko posameznik iz socialno ogroženih okoljih povzpne iz revščine in tako postane aktivni član družbe. Politične pravice, svoboda izražanja, ipd…pridejo do izraza in imajo smisel le, če je človek izobražen. Tako predstavlja pravica do izobrazbe ključni instrument za socialni in ekonomski razvoj družbe. Ta proces se začne že v vrtcu.Tekom predavanj in vaj se bomo tudi seznanili s temeljnimi dokumenti in pravnimi okviri s področja predšolske vzgoje, vpogledali v pomen varovanja zasebnosti ter obravnavali vse bolj dinamično razmerje starši-otrok-vrtec tako s pedagoškega kot tudi pravnega vidika.

Izvajalka: Martina Kovačič Kuzmič, viš. pred.

Untitled.png

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.