CEEPUS

Več o programu si lahko preberete v rubriki Drugi programi na spletni strani UP.  

CEEPUS (Central European Exchange Programme For University Studies)

CEEPUS je srednjeevropski program za univerzitetno izmenjavo, ki je pričel delovati leta 1995. V njem poleg Slovenije sodelujejo še Albanija, Avstrija, Bosna in Hercegovina, Bolgarija, Češka, Črna Gora, Hrvaška, Kosovo, Madžarska, Makedonija, Poljska, Romunija, Slovaška in Srbija.

Cilj programa je vzpostaviti in spodbujati mobilnost študentov in profesorjev v Srednji Evropi ter izkoristiti intelektualne in prijateljske povezave in možnosti za sodelovanje. Program deluje na principu mrež, ki jih sestavljajo najmanj tri univerze, od tega morata biti vsaj dve iz držav CEEPUS. Sodelovanje se lahko odvija med fakultetami ali posameznimi oddelki, ki med seboj izmenjujejo učitelje in študente. Fakultete ali oddelki se lahko pridružijo že obstoječim mrežam ali pa ustanovijo novo.

Rok za prijavo za sodelovanje v programu je v januarju. Več informacij najdete na spletni strani CEEPUS-a.

Članice UP kot partnerice aktivno sodelujejo v programu od leta 2004.Študenti in zaposleni se za izmenjavo prijavijo dvakrat letno na podlagi razpisa, ki ga objavijo sodelujoče članice UP.

Program omogoča izmenjave študentov tudi izven obstoječih mrež, v katerih sodeluje posamezna fakulteta. Prijavijo se lahko na izmenjavo na katerokoli od sodelujočih univerz kot t.i. 'Free Mover' studenti.  

icon open book

Novice

19. apr. | Novice

MeetUP 2024 okrepil povezanost Alumni UP skupnosti

V četrtek, 18. aprila 2024, se je v avli UP FAMNIT odvilo letno srečanje alumnov Univerze na Primorskem – Alumni MeetUP, ki ga je letos zaznamovala prva podelitv nagrad in priznanj Alumni UP.

16. apr. | Novice

Naša študentka Nataša Vidonis prejela Flajbanovo nagrado

V petek, 12. aprila 2024, so podelili nagrade za zamejske študentke in študente. Na prireditvi v Trstu se je zbralo številno občinstvo in sprva prisluhnilo predsedniku Slovenskega deželnega gospodarskega združenja Robertu Frandoliču, ki je poudaril, da so mladi aktivni in uspešni, zato se jim za prihodnost narodne skupnosti ni treba bati.

16. apr. | Novice

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.

icon arrow more

Dogodki