Nagradni natečaj: Moja majhna dejanja za veliko pomoč Zemlji

datum: 20.01.2023

kategorija: Za študente

Izšel je nagradni natečaj z naslovom "Moja majhna dejanja za veliko pomoč Zemlji" organizatorjev Studio Železna in Inštituta za zdravje in okolje. K sodelovanju sta organizatorja pritegnila pomembne partnerje, kot so Luka Koper d. d., Mestna občina Koper, fakultete Univerze na Primorskem, podjetje Treecelet in druge, ki že delujejo v smeri zelenega in trajnostnega prehoda.

Z željo, da se tudi mladi vključijo v aktivno sodelovanje pri ozaveščanju in ravnanju v smeri trajnostnega razvoja, je natečaj razdeljen na dva dela: prvega, umetniškega na katerega se lahko prijavijo učenci osnovnih šol, dijaki in študenti, ter drugega, raziskovalnega, ki je namenjen študentom. Lokalizacija ("začni pri sebi") je pomemben faktor trajnostnega delovanja, zato se k sodelovanju na natečaju poziva Obalno-kraško regijo. Prav zaradi tematik obeh natečajev, ki so voda, zrak, potrošnja in odpadki, se je v projekt vključilo tudi mlado podjetje Treecelet, ki bo za vsakega udeleženca posadilo drevo, hkrati pa skupaj z drugimi sodelujočimi prispevalo v fond bogatih nagrad.

Besedilo celotnih razpisov, pravila in prijavni obrazec so objavljeni na spletnih straneh organizatorjev www.izo.si in www.zelezna.si.

tree-5725540_960_720.jpg

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.