Vloga nacionalne poklicne kvalifikacije ter priznavanje neformalnega izobraževanja in usposabljanja

10.12.2018

UP PEF v okviru Alumni kluba UP PEF pod okriljem Centra za vseživljenjsko učenje UP PEF vabi na  predstavitev zaključnega dela mag. prog. andr. Kristine Klecin VLOGA NACIONALNE POKLICNE KVALIFIKACIJE TER PRIZNAVANJE NEFORMALNEGA IZOBRAŽEVANJA IN USPOSABLJANJA NA IZBRANEM ZAVODU v ponedeljek, 10. decembra 2018, ob 16. uri v predavalnici P6 (II. nadst. UP PEF, Cankarjeva 5, Koper).

Predstavitev nominiranega zaključnega dela za priznanje »Študentska nagrada Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem« za študijsko leto 2017/2018 bo potekala v okviru predmeta Komparativna andragogika nosilke prof. dr. Jurke Lepičnik Vodopivec za študente magistrskega študijskega programa druge stopnje Izobraževanje odraslih in razvoj kariere.

_______________________________________________________________________

Avtorica zaključnega dela je s poglobljenim študijskim pristopom, ki vključuje izbirno raziskavo in teoretično analizo, lotila aktualne problematike nacionalne poklicne kvalifikacije (NKP) oz. problema hitrega prilagajanja znanj in kompetenc na trgu dela ter formalnega priznavanja izobrazbe na osnovi s prakso pridobljenih znanj in kompetenc. Avtorica ugotavlja, da NPK predstavlja dober instrument pridobivanja znanj in še posebej poklicnega standarda na področjih, ki jih redni izobraževalni sistem v praksi ne zagotavlja.

Celotno magistrsko delo je objavljeno TUKAJ.

3. maj. | Novice

Umetnost nima nasprotnika: Patrizia Maroso

Dragana Sapanjoš in Patrizia Moroso s pomočjo umetnosti združujeta Hrvaško, Slovenijo in Italijo, 26. aprila pa je bila epicenter vsega Čevljarska ulica v Kopru.

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.