Academy for Creative, Innovative and Inclusive Schools (ACIIS)

Datum začetka: 01.06.2023
Rok za oddajo: 31.03.2025
Nosilna organizacija: DRUŠTVO USTVARJALCEV TAKA TUKA
Sodelujoče organizacije:
  • Univerza na Primorskem Universita del Litorale
  • Paedagogische Hochschule Wien
  • Sveuciliste u Zagrebu
  • Univerza v Ljubljani
  • Teatar Tirena
  • Innocamp Pl Spolka z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
  • Zavod Sv. Stanislava za vzgojo, izobraževanje in kulturne
  • dejavnosti
  • Skola za odgoj i obrazovanje Pula
  • Javni Sklad RS za kulturne dejavnosti
Nosilec/ka: asist. dr. Irina Lešnik Jeras
Povzetek:

Akademija za kreativne, inovativne in vključujoče šole razvija tretji steber gledališke pedagogike: učenje z gledališkimi pristopi in dramska digitalna orodja. Eden izmed ključnih ciljev projekta je vzpostaviti mednarodno mrežo osnovnih šol in izobraževalcev učiteljev. Oblikovani bodo šolski timi učiteljev in specialnih pedagogov, ki bodo preizkušali na novo razvite strategije poučevanja in inovativna dramska digitalna orodja na področjih poučevanja jezikov (2023/24), družboslovnih (2024/25) in naravoslovnih (2025/26) predmetov v inkluzivnem izobraževanju.

6. maj. | Novice

Odprtje razstave Preteklost v nakitu

Vabljeni na odprtje razstave študentov študijskega programa 1. stopnje Vizualne umetnosti in oblikovanje z naslovom "Preteklost v nakitu", ki bo v soboto, 11. maja 2024, ob 11.30 v Placu Izolanov v Izoli.