Razstava osebne zbirke 100 slikanic brez besedila izr. prof. dr. Barbare Baloh

Dne: 29.03.2024

Kraj: Koper

Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper in izr. prof. dr. Barbara Baloh (UP PEF) vabijo starše, vzgojitelje, učitelje in strokovne delavce v vzgoji in izobraževanju na otvoritev razstave Brez Besed: Čarobni svet pripovedovanja skozi ilustracije (Razstava osebne zbirke 100 slikanic brez besedila izr. prof. dr. Barbare Baloh).

Otvoritev bo v četrtek, 1. februarja 2024, ob 18.00, na oddelku za mlade bralce, Verdijeva ulica 2, Koper. Dr. Baloh bo predstavila pomen in vrednost slikanic brez besedila ter uporabo le-teh, povedala bo, kako lahko s slikanicami brez besedila spodbujamo otroško domišljijo in pripovedujemo. Razstavo si bo v prostorih knjižnice možno ogledati od 1. februarja do 29. marca 2024.

Kaj je slikanica brez besedila (silent book, wordless picturebook, Wimmelbuch, libro senza parole)?
To ni slikanica brez vsebine in smisla. Je pripoved skozi sliko. Beremo lahko besede, pa tudi ilustracije in čustva, torej vse, kar nam lahko posredujeta umetnost in domišljija. Slikanica brez besedila je skrajna oblika narativnosti v ilustracijah, ki pa nikoli ni povsem brez besed: njen naslov usmeri bralca k razbiranju pomenov ilustracij ter sestavljanju le teh v zgodbo (Nodelman, 1988).

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.