Prijava na podiplomske študijske programe

Informativni dan za podiplomski študij

V četrtek, 11. aprila 2024, ob 16.30 bo po videokonferenčnemu sistemu ZOOM potekal informativni dan za podiplomski študij na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem. Predstavljeni bodo magistrski študijski programi 2. stopnje in doktorska študijska programa 3. stopnje.

V sredo, 17. aprila 2024, pa bo na Muzejskem trgu v Kopru potekal sejem magistrskih in doktorskih študijskih programov UPgrade.

Razpis za vpis

Magistrski študijski programi

1. letnik Andragogika Inkluzivna pedagogika Razredni pouk Socialna pedagogika Vizualne umetnosti in oblikovanje Zgodnje učenje
Trajanje študija 2 leti 2 leti 1 leto 2 leti 2 leti 2 leti
Način izvedbe študija redni študij, v štud. letu 2024/2025 vpis samo v 2. letnik redni študij izredni študij redni študij redni študij redni študij redni študij
Kraj izvedbe študija Koper Koper Koper, Škofja Loka Koper Koper Koper Koper
Smeri / / / Poučevanje na razredni stopnji, Poučevanje na razredni stopnji z angleščino ali italijanščino, Razredni pouk za zavode z italijanskim učnim jezikom / / /

Prijava za vpis (2. in 3. stopnja)

Kandidat/-ka odda prijavo za vpis na razpisana vpisna mesta za posamezni magistrski oz. doktorski študijski program z elektronsko vlogo na spletnem portalu eVŠ http://portal.evs.gov.si/prijava/

Prijavni rok za Slovence in državljane držav EU ter Slovence brez slovenskega državljanstva:

• od 4. aprila do 22. avgusta 2024 (prvi prijavni rok),
  • od 5. do 12. septembra 2024 (drugi prijavni rok),*
  • od 25. do 26. septembra 2024 do 10. ure (rok za zapolnitev prostih mest).*

Prijavni rok za tujce (državljane držav nečlanic EU):

• ​od 4. aprila do 9. avgusta 2024 (prvi prijavni rok),
  • od 16. avgusta do 22. avgusta 2024 (drugi prijavni rok),*
  • od 5. do 12. septembra 2024 (tretji prijavni rok),*
  • od 25. do 26. septembra 2024 do 10. ure (rok za zapolnitev prostih vpisnih mest).*

* Rok bo odprt, če bodo še prosta mesta.

Študijske obveznosti pred prijavo na magistrske študijske programe

Kandidati, ki prihajajo iz drugih študijskih smeri (bodisi pedagoških ali nepedagoških) morajo morebitne diferencialne izpite opraviti PRED ZADNJIM DNEM PRIJAVNEGA ROKA na magistrski študijski program.

Tisti kandidati, ki morate pred vpisom opraviti diferencialne izpite, pišite na e-naslov , kamor posredujete vaše do sedaj opravljene študijske obveznosti (potrdilo o opravljenih obveznostih, potrdilo o zaključku študija).

Pomembne informacije

Vabljeni, da se vključite tudi v Facebook skupino "Diferencialni izpiti UP PEF", kjer boste spoznali vaše bodoče sošolce in si izmenjali informacije.

Vabljeni, da:

Untitled_design.png

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.